Ovčie mlieko BIO

Ovcie mlieko Slovensko je krajina, v ktorej je chov oviec pomerne rozšírenou záležitosťou, aj napriek tomu však u nás konzumácia ovčieho mlieka nie je nijak obzvlášť vysoká. Malú spotrebu tohto zázračného nápoja by sme mohli pripísať možno nedostatočnej informovanosti konzumentov.
Málokto vie, že ovčie mlieko je vďaka svojej hlavnej bielkovine kazeínu stráviteľné omnoho lepšie ako kravské. Práve kazeín je dobre stráviteľnou bielkovinou pre všetkých alergikov na laktózu a teda ho môžu konzumovať bez akejkoľvek obavy. Aj pre bežných konzumentov mlieka bez alergie je ovčie mlieko lepšie stráviteľnejšie ako kravské. Nespôsobuje totiž žiadne žalúdočné kŕče, nafukovanie a ani hnačky.

Čo nášmu telu dodá Ovčie mlieko BIO?

Ovčie mlieko obsahuje oveľa viac vitamínov, minerálov, esenciálnych aminokyselín a pre ľudský organizmus priaznivých tukov ako kravské mlieko. Z vitamínov sú to najmä vitamín A, D, E, B12, B1, z minerálov vápnik a zinok.

Vitamín A prispieva k správnej látkovej premene železa, k zachovaniu zdravých slizníc, k udržaniu zdravej pokožky. Ďalej prispieva k udržaniu dobrého zraku a prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
Vitamín D udržiava hladiny vápnika a fosforu v krvi v norme, prispieva k udržaniu zdravých kostí.
Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
Vitamín B12 prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej tvorbe červených krviniek.
Z dôležitých minerálov v ovčom mlieku treba spomenúť najmä vápnik a zinok.
Význam vápniku v ovčom mlieku snáď ani nemusíme zdôrazňovať. Je základným stavebným prvkom zubov a kostí. Prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi, je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov.
Zinok prispieva k správnej látkovej premene kyselín a zásad, k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii, k udržaniu zdravej pokožky a prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Ovčie mlieko obsahuje aj priaznivý tuk, ktorý je zdrojom mastných kyselín a tvorí tzv. dobrý cholesterol. Konzumáciou ovčieho mlieka si zabezpečíme nielen dostatočný príjem vitamínov a minerálov, ale dodáme svojmu telu aj nenahraditeľné esenciálne mastné kyseliny, ktoré si telo nevie samo vyrobiť a preto ich musí získavať z potravy.

Ovčie VS kravské mlieko

Ak porovnávame ovčie a kravské mlieko, z obsahu zdraviu prospešných látok, jednoznačne vyhráva a ovčie. Tuk ovčieho mlieka obsahuje napríklad konjugovanú linolovú kyselinu. Ak si každý deň dáte dva poháre ovčieho mlieka zabezpečíte tak telu ideálnu dávku vápnika, fosforu, vitamínu B2 a niektorých esenciálnych aminokyselín, kým kravského a kozieho by ste museli vypiť 4 až 5 litrov.

Prečo piť Ovčie mlieko BIO?

Ovčie mlieko je pre naše telo bohatým výživovým kokteilom prospešných látok. Dokonalým pomerom vitamínov, minerálov a esenciálnych mastných kyselín prospieva k prirodzenej obranyschopnosti nášho tela, a udržiava vyrovnanú hladinu črevnej mikroflóry, čím nám pomáha lepšie tráviť. Ovčie mlieko by mali piť najmä ľudia obľubujúci bohatú mäsitú stravu. Pretože mäso sa nedokáže v našom tráviacom systéme dostatočne stráviť, spôsobuje hnilobné procesy. Ovčie mlieko obsahuje priaznivé živé baktérie a kultúry, ktoré udržiavajú črevnú mikroflóru v norme.

Pozitívne vlastnosti Ovčie mlieko BIO

Osoby bez zdravotných problémov sa po užívaní výživového doplnku Ovčie mlieko BIO cítia lepšie a pri jeho dlhodobom užívaní pocítili aj mnoho ďalších pozitív.
  • ideálny pre alergikov na laktózu
  • vysoký obsah dôležitých vitamínov, minerálov a esenciálnych mastných kyselín
Príprava: Na prípravu 1 litra ovčieho mlieka BIO použite 125g prášku a 900ml vody zohriatej na približne 60°C. Premiešajte v šejkri, alebo rozmixujte, aby v nápoji neboli hrudky. Na 100 ml ovčieho mlieka BIO použite 3 odmerky prášku a 90 ml teplej vody.

Odporúčané použitie: Na prípravu čaju a kávy, pudingov, kaše a omáčok, sladkosti a pečivo všetkého druhu.

Zloženie: 100% sušené ovčie mlieko.